Blog
Blog

V dobrej reštaurácii by ste mali mať možnosť porozprávať sa s majiteľom

Článok uverejnený 02.10.2017

Majiteľ/ka reštaurácie:

Zodpovedná za váš čas strávený v reštaurácii. Preto sa rada zoznámi a porozpráva s každým hosťom.

Ako si sa dostala k podnikaniu?

K práci v tomto obore som sa dostala už dávnejšie. Spolu s bratom sme tvorili malý tím, ktorý sa staral o chod reštaurácií. Obaja sme teda mali majiteľov, ktorí síce vlastnili reštaurácie, no mali iné aktivity a nemali čas sa svojmu biznisu venovať. Brali to len ako investíciu a všetko podstatné, od vymyslenia konceptu, otvorenia reštaurácie až po jej chod sme robili my. A tak sme si jedného dňa povedali, že keď to vieme robiť pre iných, tak to určite dokážeme aj pre seba. Vymysleli sme si koncept, celá rodina sa zložila a vznikla prvá prevádzka v Avion Shopping Parku.

Teraz otvárate novú reštauráciu. Prečo práve Žabožrút?

Som Francúzka, narodila som sa tam a žila tam do mojich 10 rokov. Celé roky, čo podnikám, snívam o tom, že raz otvorím pravú francúzsku boulangerie-patisserie. Náš sused vo Francúzsku bol pekár a na vôňu jeho čerstvých croissantov, ktoré nám podával na lopate cez okno, sa jednoducho nedá zabudnúť.

V čom bude táto reštaurácia iná?

Bude uvoľnená, priateľská, plná dobrej nálady a usmievavých ľudí. Budete tam bežne stretávať mňa – majiteľku – čo je v zahraničí úplne bežné. Na Slovensku to je zatiaľ zriedkavé a ja to mám veľmi rada. Takže sa teším na všetky nové zoznámenia, podania rúk a nové priateľstvá.

Čo by malo charakterizovať dobrú reštauráciu?

Pre mňa sú kritéria dobrej reštaurácie: prijemný a nevtieravý personál, ideálom je, keď tam mám možnosť spoznať majiteľa. Ďalej potom kvalitne pripravené jedlo a čistota.

Tvoj vzor v reštauračnom biznise?

Čo sa týka cukrárstva, mám veľmi rada prácu Christopha Tuloupa, ktorý pracuje v reštaurácii Tetedoie v Lyone. Jeho reštauračné dezerty sú úžasné vizuálne, a samozrejme, aj chuťovo. A je to tiež veľmi milý človek.

Tvoje obľúbené jedlo?

Od mala mám veľmi rada polievky. Akékoľvek. Kľudne vynechám aj hlavné jedlo a dám si dvojitú polievku.

Prečo by som mal vyskúšať Žabožrúta?

Lebo Žabožrút chce robiť ľudom radosť a ja dúfam, že to tam bude naozaj cítiť. A teším sa na rôzne kulinárske workshopy, kde si navzájom poradíme, pomôžeme a potom spolu vypijeme dobru kávičku.

Podobné články